winnetou logo

winnetou logo
Návštěvní kniha
Tomáš Blaženka (16. 1. 2023 21:24)
dobrý den přeji moc se mi líbi filmova mista je to moc super moc super obrazký s filmovimý misty super super děkuji moc
Jiří Schmied (16. 9. 2022 16:17)
Bravo! Neuvěřitelná práce. Na Vaše stránky mě upozornil můj dlouholetý kamarád, planinar a fotograf Saša Gospič, kterému jste našel ztracenou peněženku. Byl nadšený z vaší poctivosti!!! Toulal jsem se s ním po Velebitu v roce 2004 a mnohokrát byl u něj doma v Zadaru. Je mi 68 let a v roce 1996 (rok po ex-YU válce) i v dalších letech jsem obešel a objezdil spoustu i zaminovaných míst např. Dolac pod Tulom - tam v doprovodu místního bači a jeho ovcí - má dům poblíž mohyl, nevím, jestli ještě žije. A to vše jen proto, abych hledal filmová místa. Jel jsem dokonce stopem a autobusem ze Svatého Juraje (Kvarner) až do Omiše jen proto, aby mi Vladimir Tadej (dělal stavby a lokace v některých májovkách) věnoval pouhých 20!!! minut svého času a zakroužkoval ledabyle do mapy pár natáčecích míst. Pěkně to odflákl. Byl jsem hrozně zklamaný a jel zase zpátky. Byl v tu dobu režisérem dětských dobrodružných filmů a v Omiši byl se štábem, kde natáčeli. Kontakt na něj mi dali ve zkrachovalém Jadranfilmu v Záhřebui 😊 Půjčil jsem si v Obrovci motorový člun (tehdy se to nesmělo!), abych s rodinou projel zcela opuštěnou Zrmanju až k ústí a motor se porouchal přesně na kraji Novigradského moře. Ještě že ne v kaňonu. Okolní svahy byly zaminované. Byl to horror. Mávali jsme o pomoc. Odtáhli nás člunem ke břehu a já jel ve 35 stupních do Obrovce STOPEM pro majitele s náhradním motorem a hodinu mi nikdo na tý silnici na náhorní rovině nikdo nezastavil. Tehdy jsem Chorvaty k smrti nenáviděl 😊 Odnesl jsem to zdravotně s šíleným úpalem a totálně krvavýma očima. Ale co bych tehdy pro Vinnetoua neudělal. Byla to vášeň.
Později už z ní zbyla jen šílená láska k celému Velebitu. Byl jsem v něm asi 15x, i na delší dobu (spím v horách v autě), znám jej prakticky úplně celý, mám tam chorvatské přátele - planinare a poznal jsem všechny tehdejší "domare" horských chat, ale po horách tam chodím a jezdím na MTB v 90% zcela sám. Dnes už moc ne. Mám zdravotní problémy. Jen těch dnů, co jsem spal v Domu u Paklenici a obešel několikrát celý vrcholový hřeben i jinde (tehdejší domar Valter Morovič byl u mě v Praze několik dní na návštěvě)
Takže držím palce! Fakt moc dobrý.
Mějte se. Jiří Schmied, Praha
jiri.schmied@seznam.cz
P.S. Budu moc rád, když se mi ozvete.
karol75 (25. 12. 2021 13:43)
Úžasná stránka, oceňujem úsilie, energiu; trpezlivosť a šikovnosť tvorcov. Verím; že každý nadšenec Winnetoua si tu nájde svoje. Držím palce v ďalšej činnosti a ďakujem za inšpiratívne popisy a fotky. Držte sa, veľa úspechov ..
Fenco (29. 8. 2021 15:48)
Skvelá stránka, ďakujem. Muselo stáť veľa času, peňazí a energie zozbierať všetky info o natáčacích miestach.
Stanka (24. 6. 2021 22:15)
Škoda veru, ze GPS súradnice neboli pridané. Nenašli sme miesto natáčania pri Vranskom jazere podľa popiskov. Fotky su tu paradne, len naozaj ich nejde len tak nájsť.
Monika Čermáková (7. 7. 2020 10:23)
Musím ocenit celkové zpracování této web stránky. Vidím za tím spoustu práce a bezvadný výsledek. Děkuji. Právě se chystáme k řece Zrmanja a vaše info nám pomohlo. Palec nahoru.
Ing. Imrich Gajdoš (19. 5. 2020 22:01)
Oceňuji kvalitu tohohle webu.
Karol (10. 1. 2020 14:24)
Myslim ze kniha bola o natacani filmov ,je iba v nemcine a krasne foto v nej a aj take ktore este neboli publikovane....na strankach najlacnejsie knihy sk/cz ju zakupite...ja ju mam a je perfektna
Paddy (10. 1. 2020 13:04)
Posílám pochvalu za perfektní fotografie natáčecích míst. Některé jsou až neuvěřitelné, jak se ta krajina za tu dobu změnila. Smutné jsou však ty lokality, které se zastavěly domy, silnicemi a
parkovišti. Obzvlášť (LOM) kde se natáčelo (petrolejové těžiště banditů) a
nebo vybagrovaná cementárna, kde sídlil (vojenský tábor) a kde (s indiány rokovaly o míru, atd...) Existuje vůbec ještě fotografie natáčecích míst, které jste třeba ještě nenašli ? Muselo to být dost náročné a zabralo to jistě spoustu času a usilí, než jste takové lokality našli, ale zase to muselo být dost zajímavé, což tedy já obdivuji.
Dotaz :
Zajímalo by mě též, co Jaroslav Maryška věnoval Krausovi za knihu a jestli je vůbec legálně k dostání a je možné ji sehnat někde na trhu ? Jinak bych se ještě chtěl zmínit a vyjadřit svůj
nesouhlas k lidem, kteří nechali skartovat takovou vzácnost, jako je (kompletní seznam dabérů), jsou to u mne totální barbaři a to asi nikdy nestrávím a nepochopím. Tím to zdravím všechny fanoušky a kolegy filmových Mayovek.
lizbo (23. 9. 2019 16:47)
Dobry den, chcel by som sa opytat, aku knizku ste to doniesli panu Krausovi? Nic o nej nepovedal ani on, ani Vy... ???? Dakujem.
Jana Mrázková (23. 8. 2019 12:07)
Pro: Jan Krejčí

Dobrý den,
děkujeme za typ. Do budoucna uvažujeme o přidání GPS souřadnic, ke každému místu.
Zdraví Jana
Jan Krejčí (20. 8. 2019 13:24)
Dobrý den,

nechcete vytvořit v Google mapách jednotlivá místa natáčení? Pár takových míst jsem Google mapách našel, ale těžko se hledají. Z těchto míst lze vytvořit seznam a ten publikovat veřejně. Odkaz na seznam/seznamy míst lze pak třeba dát na web i pro nás návštěvníky, Díky za web, je to krásná vzpomínka.

Zdraví
Honza
jan.krejci@volny.cz